Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Poszukiwani świadkowie wypadku
W dniu 12 grudnia b.r. miało miejsce zdarzenie drogowe, w wyniku którego śmierć na miejscu poniósł rowerzysta. Trwają czynności mające na celu potwierdzenie tożsamości mężczyzny. Wielka niewiadoma dotyczy równiez samego zdarzenia. Doszło do niego w miejscowości Łąka na ul. Cieszyńskiej przy wyjeżdzie na tamtejszą stację paliw około godziny 21.35. Zwracamy się zatem z prośbą do wszystkich świadków sobotniego wypadku o kontakt z policjantem prowadzącym sprawę.
14.12.2009 Pszczyna Ruch Drogowy -
Paski- odblaski
Właśnie takie paski- odblaski pszczyńscy policjanci wręczali dzisiaj dzieciom uczęszczającym na poranne roraty. Tego typu grudniowe nabożeństwa odbywają się zazwyczaj w porze wczesnoporannej albo wieczorowej. Wówczas widoczność na drodze ulega znacznemu pogorszeniu, a ubrani na czarno piesi potęgują problem widoczności. Chcąc uchronić najmłodszych pieszych policjanci tłumaczyli, że niewielki odblask może uratować im życie. Nosząc go, dają szansę sobie i nadjeżdżającym kierowcom.
11.12.2009 Pszczyna Profilaktyka
-
Opowiedź znależli pod schodami
Dzisiejszej nocy pszczyńscy policjanci zatrzymali mężczyznę, któremu zarzuca się dokonanie kradzieży przewodów miedzianych z terenu kopalni w Woli. Dodatkowo, zarzut paserstwa przedstawiono dwóm jego pomocnikom, którzy w zaciszu leśnym pomagali mu opalać skradzione przewody. W sumie policjanci odzyskali ponad 30 kg. przewodów metalowych. Wstępnie wartość skradzionego mienia wyceniono na kwotę 270 zł. Teraz o losie trzech mieszkańców Woli zadecyduje sąd i prokurator.
10.12.2009 Pszczyna WA CBŚ Zarząd Gorzów Wlkp. -
Tabliczka z numerkiem- dalej obowiązuje
W powiecie pszczyńskim nowe domy wyrastają jak grzyby po deszczu. Są nowe, ładne i estetyczne. Niestety bez tabliczek z numerkami. Policjanci przypominają, że ich brak jest wykroczeniem. W początkiem roku zapowiadają więc przyjrzeć się bliżej co niektórym domostwom.
09.12.2009 Pszczyna -
Dwie pieczenie na jednym ogniu
Policjanci z Pszczyny zatrzymali 27-latka, którego wskazał funkcjonariuszom 19-letni pszczynianin po tym jak padł ofiarą rozboju. Dzisiaj, mężczyzna usłyszał już zarzut w tej sprawie. Jak się okazało, działał w warunkach recydywy. Teraz może mu nawet grozić 18 lat pozbawienia wolności. O tym jednak w najbliższym czasie zadecyduje sąd i prokurator.
08.12.2009 Pszczyna Rozboje -
Mikołaj, Sznupek i bezpieczeństwo małego pieszego
Płyty z filmem "Sznupek radzi jak być bezpiecznym na drodze" i opaski odblaskowe z logo tutejszej komendy będą wręczać policjanci z pszczyńskiej drogówki najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego. W Mikołajki, czyli już w najbliższą niedzielę, podczas przeprowadzanych kontroli samochodów będą sprawdzać bezpieczeństwo małych pasażerów. Wszystko w ramach kampanii " 2009- rok pieszego"
04.12.2009 Pszczyna Profilaktyka -
Akt skruchy
Policjanci z Pszczyny ustalili dane mężczyzny, który w latach 2008-2009 dokonywał kradzieży paliwa na stacjach benzynowych na terenie całego województwa śląskiego.22-letni katowiczanin w zeznaniach przyznał, że chce całkowicie zerwać ze swoim wcześniejszym, niechlubnym, życiem i zacząć legalnie pracować.
03.12.2009 Pszczyna WA CBŚ Zarząd Gorzów Wlkp. -
Sznupek w pszczyńskim DOREW-iu
Tajemniczo? Ależ skąd! Dzisiaj maskotka śląskij policji w ramach akcji "Sznupek w Szpitalu" odwiedziła wychowanków z Dziennego Ośrodka Rehabilitacyjuno- Edukacyjno- Wychowawczego w Pszczynie. Nazwa ośrodka długa, lecz podsumowanie wizyty krótkie- niepohamowana radość. Właśnie tak dzieci odebrały Sznupka i zaprezentowany im film z udziałem Majki Jeżowskiej.
02.12.2009 Pszczyna Profilaktyka -
Jankowicki pogrom
W godzinach nocnych, minionej soboty, pszczyńscy policjanci wraz z funkcjonariuszami służby celnej przeprowadzili wzmożone kontrole pod kątem stanu trzeźwości kierowców. Zaledwie w przeciągu dwóch godzin zdołali zatrzymać 14 amatorów jazdy po kielichu. Celnikom towarzyszyły dwa psy przeszkolone do wyszukiwania narkotyków. Nie zawiodły. U 17- latka z Oświęcimia wyczuły marihuanę.
30.11.2009 Pszczyna Nietrzeźwi kierujący -
„Zgasił” kaseton reklamowy
„Zgasił” kaseton reklamowy. Niestety, nie wyciągając wtyczki z gniazdka, lecz niszcząc go. 27-latek z Pszczyny postanowił dobrowolnie poddać się karze. O jego losie już w najbliższym czasie zadecyduje sąd i prokurator.
30.11.2009 Pszczyna