Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Komunikat drogówki
Policjanci z tutejszego Wydziału Ruchu Drogowego poszukują świadków dwóch zdarzeń drogowych, do których doszło w dniach 9 i 16 stycznia tego roku, w miejscowościach: Wola i Gilowice. W obydwu przypadkach kierowcy tracąc ponowanie nad pojazdem zakończyli jazdę na płocie.
22.01.2010 Pszczyna -
Zderzenie favoritki i felicji w Warszowicach
Pszczyńscy policjanci wyjaśniają okoliczności wczorajszego wypadku drogowego, który miał miejsce w Warszowicach na skrzyżowaniu DK- 81 i ulicy Boryńskiej. Około godziny trzynastej doszło do zderzenia skody favorit i skody Felicji. W wypadku została ranna 36-letnia mieszkanka Warszowic.
22.01.2010 Pszczyna Ruch Drogowy -
Wyprzedzał kolumnę samochodów
Pszczyńscy policjanci poszukują kierowcy czerwonego fiata cinquecento, który wczoraj, w Jankowicach na ul. Żubrów, wyprzedzał kolumnę samochodów. W czasie zdarzenia, tj. około godziny 17.20 , panowały trudne warunki atmosferyczne; droga była oblodzona, padał śnieg i było już ciemno. Smutny bilans nierozwagi kierowcy fiata to: ranna kobieta w szpitalu, cztery zniszczone samochody i ośmiu uczestników wypadku.
19.01.2010 Pszczyna Ruch Drogowy -
Zderzenie z łanią
Wczoraj, w godzinach popołudniowych, doszło do zderzenia samochodu z łanią. W Jankowicach na ulicy Żubrów, czyli w miejscu, gdzie doszło do wypadku, znajduje się znak przestrzegający przed leśną zwierzyną wybiegającą na drogę. Często, tego typu wypadki kończą się tragicznie. Na szczęście, tym razem, obyło się bez ofiar śmiertelnych.
14.01.2010 Pszczyna -
2010- rok pieszego
Dotychczasowa skala zagrożeń powodowanych przez pieszych uczestników ruchu jak i wysokie zagrożenie na jakie piesi są narażeni ze strony innych uczestników ruchu drogowego w województwie śląskim, była i jest przedmiotem wdrożonej w 2009 roku przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach i Dyrektora Telewizji Polskiej oddział Katowice kampanii pn. „2009 – rok pieszego”, a realizowanej przez policjantów garnizonu śląskiej policji.
14.01.2010 Pszczyna -
Kochane Słoneczka na drodze
W ramach kampanii” Słońce na Drodze” w dwóch wybranych szkołach powiatu pszczyńskiego, SP Kobiór i SP Pielgrzymowice, odbyły się spotkania z policjantami, podczas których dzieci klas I-III otrzymały, ufundowane przez jedną z poznańskich firm marketingowych, kamizelki odblaskowe i wzięły czynny udział w przygotowanych przez policjantów pogadankach- niespodziankach.
14.01.2010 Pszczyna Profilaktyka -
"Niebieski patrol" dzieciom
"Niebieski patrol" w składzie:st.post. Monika Dziech i Magdalena Łagiewska oraz mł.asp. Karolina Błaszczyk zgodnie z zapowiedzią, w minioną niedzielę, na rynku pszczyńskim, zbierały pieniądze dla dzieci chorych na raka w ramach XVIII już akcji Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy. Dużo emocji, bo i szczytny cel; zarówno dzieci jak i ich rodzice chętnie wrzucali pieniądze, często niemałe kwoty, do puszki "Niebieskiego patrolu". Ochoczo również, pozowali do pamiątkowego zdjęcia z policjantkami.
11.01.2010 Pszczyna -
"Niebieski patrol WOŚP"," Herbaciarnia" i wzmożone patrole
"Niebieski patrol WOŚP"," Herbaciarnia" i wzmożone patrole- to oferta pszczyńskiej policji w dniu XVIII Finału Wielkiej Orkiestry Światecznej.
07.01.2010 Pszczyna -
Nie zatrzymał się i odjechał z miejsca zdarzenia
Nie zatrzymali się i odjechali z miejsca zdarzenia. Właśnie tych kierowców poszukują pszczyńscy policjanci. Prosimy wszystkich świadków zdarzeń drogowych z 22 i 28 grudnia 2009 r. o kontakt telefoniczny lub osobisty z tutejszą jednostką policji.
06.01.2010 Pszczyna -
Czołówka w Jankowicach
Policjanci z Pszczyny wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do jakiego doszło wczoraj około godziny 16.20, w Jankowicach na ul. Szewczyka. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 39-letni kierowca fiata uno, mieszkaniec Studzienic, najprawdopodobniej, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z seatem leonem. Tego dnia panowały trudne warunki na drodze. Poszkodowanym w wypadku został 49-letni mieszkaniec Ćwiklic,kierowca seata.
05.01.2010 Pszczyna