Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Wyniki naboru na stanowisko cywilne- starszego referenta w Pawłowicach
Wyniki naboru na stanowisko cywilne- starszego referenta w Pawłowicach. Informacja zawiera m.in. LISTĘ KANDYDATÓW SPEŁNIAJĄCYCH WYMOGI FORMALNE NA STANOWISKO STARSZEGO REFERENTA- STANOWISKO JEDNOOSOBOWE DO SPRAW PREZYDIALNYCH KOMISARIATU POLICJI W PAWŁOWICACH KPP W PSZCZYNIE
26.02.2010 Pszczyna -
Policyjna akcja NURD
Zapewnienie bezpieczeństwa pieszym i rowerzystom oraz egzekwowanie od nich przestrzegania przepisów ruchu drogowego to główny cel zaplanowanych na jutro działań pszczyńskiej drogówki. Policjanci będą również starali się uświadomić kierowcom, że rowerzyści i piesi są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego. Sami Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego, czyli w skrócie NURD, powinni w dużej mierze jednak sami zadbać o swoje bezpieczeństwo.
25.02.2010 Pszczyna -
Policjanci poszukują świadków
Policjanci z pszczyńskiej drogówki poszukują świadków dwóch zdarzeń, do których doszło 10 i 16 lutego b.r. Pierwsze zdarzenie miało miejsce w Miedźnej na parkingu przy Urzędzie Gminy. Drugie, w Suszcu, przy skrzyżowaniu ulic: Ogrodowej i Pszczyńskiej. W obydwu przypadku doszło do zniszczenia.
24.02.2010 Pszczyna -
Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw
Właśnie rozpoczął się "Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw", który będzie trwał do piątku tego tygodnia. Od 28 lutego 2010 roku śląscy policjanci uczestniczą już po raz kolejny w tego typu przedsięwzięciu. Gospodarzem inicjatywy „Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw” jest Ministerstwo Sprawiedliwości. Podstawowym celem projektu jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.
23.02.2010 Pszczyna -
Uwaga! Cichy zabójca wciąż grożny.
Pszczyńscy policjanci wraz z biegłym będą starali się wyjaśnić przyczynę niedzielnego zaczadzenia pięcioosobowej rodziny z Wisły Wielkiej. Małżeństwo z trójką starszych dzieci w wieku od 23-20 lat cudem ocaleli. Około godziny trzeciej w nocy, z soboty na niedzielę, cała piątka została przewieziona do szpitala z objawami zatrucia tlenkiem węgla.
22.02.2010 Pszczyna -
Niewybuchy w Łące
Wczoraj policjanci z grupy minersko- saperskiej tutejszej komendy zabezpieczyli, znalezione w jednym ze stawów przy Łąckiej Grobli, dwa pociski artyleryjskie z okresu II Wojny Światowej. Niewybuchy znalazł właściciel jednego ze stawów podczas wykonywania prac ziemnych przy pogłębianiu i oczyszczaniu dna. Dzisiaj, teren jest już bezpieczny; pociski zostały zabrane przez patrol saperski z jednostki wojskowej w Gliwicach.
19.02.2010 Pszczyna -
Wypadek w Piasku.
Policjanci z tutejszej Drogówki wyjaśniają okoliczności wczorajszego wypadku drogowego, do którego doszło na skrzyżowaniu ulic: Katowickiej i Drogi Krajowej nr 1 w Piasku. Na skrzyżowaniu doszło do zderzenia opla vectry, kierowanego przez 31-letniego pszczynianina i samochodu renault megane, kierowanego przez 38-letnią mieszkankę Oławy.W wypadku ucierpiała 17-letnia pasażerka samochodu renault, która została przewieziona do szpitala.
19.02.2010 Pszczyna Ruch Drogowy -
Policjanci z Woli uratowali mężczyznę
Była gęsta mgła, minusowa temperatura, godziny nocne, zgłoszenie kobiety, że jej znajomy leży w śniegu, nie wie, gdzie jest, bo nic nie widzi więc nie może trafić do domu i szybka reakcja policjantów z Woli. Zgłoszenie okazało się prawdziwe. Po godzinie od otrzymania informacji policjanci znaleźli 53-letniego wolanina leżącego w śniegu. Był wyziębiony, nie można było z nim nawiązać kontaktu, tracił przytomność. Natychmiast podjęta akcja reanimacyjna przywróciła funkcje życiowe mężczyny.
17.02.2010 Pszczyna -
Piesi potrąceni na Kasztanowej w Łące
Policjanci z Pszczyny ustalają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj po godzinie 18.00, w Łące na popularnej Kasztance. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca vw polo mijając nieustalony samochodód potrącił , idących poboczem, z przeciwnego kierunku, dwóch mężczyzn. Poszkodowani to 54 i 59-latek , obydwoje z Pszczyny. W związku z odniesionymi obrażeniami, zostali przewiezieni do szpitala.
17.02.2010 Pszczyna Ruch Drogowy -
Co z tym fantem???
Może to nie plaga pijanych kierowców, ale na pewno nieustający problem. Dwóch nietrzeźwych w przeciągu dnia. Jedni powiedzą tylko, inni aż. Pozostaje faktem, że policjanci odnotowują tego typu przypadki często lub częściej, prawie nigdy rzadko.
16.02.2010 Pszczyna