Pomagamy i chronimy
Rozmiar czcionki
- Policjanci podzielili się krwią, by ratować życie innych Cząstka nas, która może uratować życie drugiego człowieka to krew. To wyjątkowy lek, którego nie można wyprodukować, a może pomóc wielu osobom. Wiedzą o tym policjanci z pszczyńskiej drogówki, którzy włączyli się w akcję oddawania krwi, aby pomóc tym, którzy jej najbardziej potrzebują.
- Pszczyńscy policjanci wsparli akcję charytatywną „Wiosna na sportowo” Pszczyńscy policjanci i pracownicy cywilni Policji wczoraj po raz drugi przyłączyli się do szlachetnej inicjatywy wspierając tych, którzy stracili swoich najbliższych. „Wiosna na sportowo”, to akcja charytatywna zorganizowana na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach, która pomaga rodzinom poległych funkcjonariuszy Policji pozostających w trudnych warunkach materialnych i życiowych. Zachęcamy wszystkich do udziału.
- Policjanci znaleźli 10-latka Pszczyńscy policjanci odnaleźli dziecko, które oddaliło się spod nadzoru rodziców. Chłopiec znajdował się w kompleksie leśnym, około 1,5 km od najbliższych zabudowań. Zagubionego 10-latka stróże prawa przekazali pod opiekę najbliższych.
- Właściwa reakcja dzielnicowego uratowała życie mieszkańcom Radostowic Mundurowi, podejmując każdego dnia różnego rodzaju interwencje, nigdy nie są w stanie przewidzieć ich dokładnego przebiegu. Dlatego policjant zawsze musi być gotowy do podjęcia szybkiej decyzji, która często jest kluczowa w ratowaniu ludzkiego zdrowia i życia. Właśnie taką podjął mł. asp. Rober Kania - pszczyński dzielnicowy, który wyważając drzwi, pomógł 83-letniej kobiecie i jej wnukowi, którzy potrzebowali natychmiastowej pomocy medycznej.
- Policjanci z pszczyńskiej drogówki wsparli akcję Motoserce - krew darem życia Policjanci z pszczyńskiej drogówki oddali krew. Mundurowi wsparli w ten sposób ogólnopolską zbiórkę krwi podczas akcji „Motoserce". Pamiętajmy, że każdy z nas może podzielić się tym bezcennym darem ratującym ludzkie zdrowie i życie...
- Mundurowi uratowali mężczyznę, który chciał odebrać sobie życie Pszczyńscy mundurowi uratowali życie mężczyźnie, który usiłował targnąć się na swoje życie. Półprzytomny poszkodowany został odnaleziony w rejonie pola golfowego w pszczyńskim parku. Mundurowi dotarli do rannego niemal w ostatniej chwili. W działaniach brali udział policjanci i strażacy. Wykorzystano drona, quada i amfibię, a na miejscu pracował pies tropiący z przewodnikiem. Przypominamy, osoba zagrożona samobójstwem może dawać nam sygnały, których nie należy lekceważyć. Nie bądź obojętny!
- Policjant z Pszczyny odznaczony odznaką Honorowego Dawcy Krwi Młodszy aspirant Arkadiusz Kokot, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie został odznaczony odznaką „Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu". W ciągu 20 lat policjant oddał w sumie ponad 30 litrów krwi. Chęcią pomagania zaraził kilkadziesiąt osób, które do dzisiaj dzielą się życiodajnym płynem i propagują krwiodawstwo.
- Policjanci zapobiegli tragedii To była błyskawiczna akcja pszczyńskich policjantów. Dzięki interwencji st. sierż. Marcina Nadolskiego i st. sierż. Krzysztofa Biłopotockiego nie doszło do tragedii. Kobieta, która chciała targnąć się na własne życie, bezpiecznie trafiła pod opiekę lekarzy.
- Pomagamy i chronimy Nieraz z narażeniem własnego zdrowia i życia, czasem po służbie, ale zawsze pod presją czasu – policjanci pomagają i chronią. W drugą sobotę września obchodzimy Światowy Dzień Pierwszej Pomocy, który został ustanowiony w 2000 roku z inicjatywy Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża. Święto to ma na celu przypomnienie, jak ważna jest pierwsza pomoc osobom poszkodowanym w różnych sytuacjach życiowych.
- Akcja charytatywna Fundacji Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach „Wiosna na okrągło” w Pszczynie To był kolejny przykład solidarności. Pszczyńscy policjanci, emeryci i pracownicy cywilni Policji przyłączyli się do akcji charytatywnej, zorganizowanej na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Wszyscy uczestnicy wsiedli na rowery i ruszyli wokół Jeziora Goczałkowickiego.