Bezpieczeństwo ruchu drogowego
Rozmiar czcionki
- Jazda po alkoholu hulajnogą elektryczną surowo zabroniona Hulajnogi elektryczne stają się bardzo popularnym środkiem transportu. Niestety, korzystają z nich również osoby, które łączą przyjemność jazdy z alkoholem. W Warszowicach podczas jazdy na hulajnodze policjanci zatrzymali 30-latka, który zdecydował się kierować tym środkiem transportu, mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu!
- Chciał tylko przeparkować... Miał ponad 3 promile Ponad 3 promile alkoholu miał kierowca, który spowodował zdarzenie drogowe na parkingu w Kobiórze. Mężczyzna tłumaczył, że chciał jedynie przeparkować swój samochód. To przykład na to, że siadając za kierownicę pojazdu zawsze należy być trzeźwym!
- Czerwone światło - stój! Do bardzo groźnie wyglądającej kolizji doszło wczoraj na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 1 i ulicy Męczenników Oświęcimskich w Pszczynie. Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Zawiniła kierująca osobowym volvo, która zbagatelizowała czerwone światło.
- 8 osób rannych w zderzeniu czołowym na DW 928 w Kobiórze Wczoraj w Kobiórze na drodze wojewódzkiej nr 928 doszło do poważnego zderzenia czołowego dwóch pojazdów. W wypadku ucierpiało aż 8 osób, w tym 3 dzieci i kobieta w ciąży. Apelujemy o rozwagę i ostrożność na drodze.
- Policjanci zatrzymali wczoraj 5 nietrzeźwych kierujących Pszczyńscy policjanci ujawnili wczoraj 5 pijanych kierujących. Badanie stanu trzeźwości u jednego z nich wykazało ponad 2,8 promila alkoholu. Innego z nietrzeźwych mundurowi zatrzymali do kontroli w związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości. Apelujemy: „Piłeś? Nie jedź".
- Kolejny pirat drogowy w rękach pszczyńskich policjantów 2 tys. zł mandatu karnego, 14 punktów karnych oraz zatrzymane prawo jazdy na 3 miesiące – to konsekwencje, które poniósł kierujący audi, w związku ze zbyt szybką jazdą. Osiągnięte przez niego 114 km/h w obszarze zabudowanym to zdecydowanie za dużo. Wykroczenie miało miejsce w miejscowości Kobielice na drodze wojewódzkiej nr 935.
- Zaczęło się od rdzy na karoserii... Pszczyńscy policjanci z niedowierzaniem patrzyli na stan techniczny jadącego przed nimi mercedesa. Karoseria samochodu była mocno skorodowana, a spod pojazdu wyciekały płyny eksploatacyjne. Podczas kontroli okazało się, że pojazd od prawie roku ma zatrzymany dowód rejestracyjny, a kierujący był pijany. Badanie wykazało u 48-latka ponad 1,8 promila.
- Zapraszamy na Rodzinny Piknik "Bezpieczny Powiat" - JUŻ W SOBOTĘ 17 czerwca w ogrodzie Starostwa Powiatowego w Pszczynie odbędzie się Rodzinny Piknik „Bezpieczny Powiat”. Organizatorem wydarzenia jest Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie i Powiat Pszczyński. Ta wspólna inicjatywa ma na celu promowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
- Działania w myśl zasady: Bezpieczny, bo widoczny Pszczyńscy policjanci rozdawali odblaski mieszkańcom powiatu pszczyńskiego. Do niechronionych uczestników ruchu drogowego trafiły opaski oraz breloki odbijające światło. Każda okazja jest dobra do tego, by przypominać o noszeniu odblasków dla poprawy własnego bezpieczeństwa!
- Podsumowanie działań pn. Prędkość W miniony piątek policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie brali dział w ogólnopolskich działania pn. Prędkość. Akcja miała na celu kontrolę przestrzegania przez kierujących przepisów ruchu drogowego, a w szczególności zwrócenie uwagi na przekraczających dozwoloną prędkość. Mundurowi zatrzymali 56 kierowców zza „ciężką nogą".
Jazda po alkoholu hulajnogą elektryczną surowo zabroniona
Hulajnogi elektryczne stają się bardzo popularnym środkiem transportu. Niestety, korzystają z nich również osoby, które łączą przyjemność jazdy z alkoholem. W Warszowicach podczas jazdy na hulajnodze policjanci zatrzymali 30-latka, który zdecydował się kierować tym środkiem transportu, mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu!
Chciał tylko przeparkować... Miał ponad 3 promile
Ponad 3 promile alkoholu miał kierowca, który spowodował zdarzenie drogowe na parkingu w Kobiórze. Mężczyzna tłumaczył, że chciał jedynie przeparkować swój samochód. To przykład na to, że siadając za kierownicę pojazdu zawsze należy być trzeźwym!
Czerwone światło - stój!
Do bardzo groźnie wyglądającej kolizji doszło wczoraj na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 1 i ulicy Męczenników Oświęcimskich w Pszczynie. Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Zawiniła kierująca osobowym volvo, która zbagatelizowała czerwone światło.
8 osób rannych w zderzeniu czołowym na DW 928 w Kobiórze
Wczoraj w Kobiórze na drodze wojewódzkiej nr 928 doszło do poważnego zderzenia czołowego dwóch pojazdów. W wypadku ucierpiało aż 8 osób, w tym 3 dzieci i kobieta w ciąży. Apelujemy o rozwagę i ostrożność na drodze.
Policjanci zatrzymali wczoraj 5 nietrzeźwych kierujących
Pszczyńscy policjanci ujawnili wczoraj 5 pijanych kierujących. Badanie stanu trzeźwości u jednego z nich wykazało ponad 2,8 promila alkoholu. Innego z nietrzeźwych mundurowi zatrzymali do kontroli w związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości. Apelujemy: „Piłeś? Nie jedź".
Kolejny pirat drogowy w rękach pszczyńskich policjantów
2 tys. zł mandatu karnego, 14 punktów karnych oraz zatrzymane prawo jazdy na 3 miesiące – to konsekwencje, które poniósł kierujący audi, w związku ze zbyt szybką jazdą. Osiągnięte przez niego 114 km/h w obszarze zabudowanym to zdecydowanie za dużo. Wykroczenie miało miejsce w miejscowości Kobielice na drodze wojewódzkiej nr 935.
Zaczęło się od rdzy na karoserii...
Pszczyńscy policjanci z niedowierzaniem patrzyli na stan techniczny jadącego przed nimi mercedesa. Karoseria samochodu była mocno skorodowana, a spod pojazdu wyciekały płyny eksploatacyjne. Podczas kontroli okazało się, że pojazd od prawie roku ma zatrzymany dowód rejestracyjny, a kierujący był pijany. Badanie wykazało u 48-latka ponad 1,8 promila.
Zapraszamy na Rodzinny Piknik "Bezpieczny Powiat" - JUŻ W SOBOTĘ
17 czerwca w ogrodzie Starostwa Powiatowego w Pszczynie odbędzie się Rodzinny Piknik „Bezpieczny Powiat”. Organizatorem wydarzenia jest Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie i Powiat Pszczyński. Ta wspólna inicjatywa ma na celu promowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Działania w myśl zasady: Bezpieczny, bo widoczny
Pszczyńscy policjanci rozdawali odblaski mieszkańcom powiatu pszczyńskiego. Do niechronionych uczestników ruchu drogowego trafiły opaski oraz breloki odbijające światło. Każda okazja jest dobra do tego, by przypominać o noszeniu odblasków dla poprawy własnego bezpieczeństwa!
Podsumowanie działań pn. Prędkość
W miniony piątek policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie brali dział w ogólnopolskich działania pn. Prędkość. Akcja miała na celu kontrolę przestrzegania przez kierujących przepisów ruchu drogowego, a w szczególności zwrócenie uwagi na przekraczających dozwoloną prędkość. Mundurowi zatrzymali 56 kierowców zza „ciężką nogą".