Wiadomości

Prawie z 2 promilami we krwi opiekowali się dzieckiem

Data publikacji 18.11.2013

Pawłowiccy policjanci interweniowali w sprawie sprawowania opieki nad małoletnim dzieckiem przez pijanych rodziców. Mundurowi ustalają teraz, czy czteroletnia dziewczynka przebywała w domu bez należytej opieki. Jeżeli zebrane materiały potwierdzą te fakty, rodzice dziecka będą musieli liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Za narażenie swojej pociechy na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu prawo przewiduje nawet karę 5 lat pozbawienia wolności.

Pawłowiccy policjanci interweniowali w sprawie sprawowania opieki nad małoletnim dzieckiem przez pijanych rodziców. Mundurowi ustalają teraz, czy czteroletnia dziewczynka przebywała w domu bez należytej opieki, co w tym czasie robiła, i czy tego typu sytuacje zdarzały się wcześniej. Jeżeli zebrane materiały potwierdzą te fakty, rodzice dziecka będą musieli liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Za narażenie swojej pociechy na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu prawo przewiduje nawet karę 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Pawłowic ustalają dokładny przebieg nocnego zdarzenia w Pawłowicach. W sobotę, po północy, dyżurny komisariatu przyjął zgłoszenie o awanturze domowej. Policjanci bezwłocznie udali się pod wskazany adres celem weryfikacji otrzymanej informacji i przeprowadzenia ewentualnej interwencji. Mundurowi zastali w mieszkaniu 28-letniego pawłowiczanina i jego 32-letnią żonę oraz ich 4-letnią córkę. Małżonkowie tego dnia musieli spożywać alkohol. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało bowiem, u każdego z nich, blisko 2 promile alkoholu we krwi. Teraz, należy się spodziewać, że o ich dalszym losie będzie decydował sąd i prokurator. Dodatkowo, sprawa zostanie skierowana do sądu rodzinnego. Dziecko, póki co, trafiło pod opiekę swojej babci.

Obowiązujące w Polsce przepisy prawa karnego oraz prawa wykroczeń przewidują możliwość pociągnięcia rodziców lub opiekunów do odpowiedzialności za brak należytej opieki nad dzieckiem, którego skutkiem może być narażenie dziecka na niebezpieczeństwo.

Powrót na górę strony