Bezpieczniej na pszczyńskich drogach
Odpowiedzi na pytanie:" Co wpłynęło na tak znaczący spadek liczby wypadków, osób zabitych i rannych w zdarzeniach drogowych w powiecie pszczyńskich w przeciągu ostatnich kilku lat?- można by mnożyć. Z pewnością, należy wymienić lepszą jakość dróg i wyższej klasy samochody. Z punktu widzenia pszczyńskiej drogówki nie można pominąć również: wyeliminowania na głównych trasach niebezpiecznych przejazdów, akcji prewencyjno- profilaktycznych, przepisów nakazujących zapinanie pasów bezpieczeństwa i ...
Odpowiedzi na pytanie:" Co wpłynęło na tak znaczący spadek liczby wypadków, osób zabitych i rannych w zdarzeniach drogowych w powiecie pszczyńskich w przeciągu ostatnich kilku lat?- można by mnożyć. Z pewnością, należy wymienić lepszą jakość dróg i wyższej klasy samochody. Z punktu widzenia pszczyńskiej drogówki nie można pominąć również: wyeliminowania na głównych trasach niebezpiecznych przejazdów, akcji prewencyjno- profilaktycznych i przepisów nakazujących zapinanie pasów bezpieczeństwa i przewożenie najmłodszych w fotelikach. Faktem jest, że różnica jest bardzo duża, bo , dla przykładu, w roku 1992 pszczyńska policja odnotowała aż 272 wypadki, a w ubiegłym ponad połowę mniej.
Na porównanie zasługuje ilość wypadków w 2012, przypomnijmy- 130, i ilość zdarzeń drogowych spowodowanych przez pijanych kierowców. Zestawienie pokazuje, że do 47 takich zdarzeń doszło za sprawą kierowców nie stroniących przed jazdą od "kielicha". Na szczęcie, w przypadku zeszłorocznych 16 wypadków nie odnotowano żadnej ofiary śmiertelnej. Co do pieszych, którzy zapisali się w policyjnych statystykach, należy wspomnieć o znaczącym spadku. W 2008 roku pszczyńska drogówka wyjeżdzała aż 50 razy do wypadków z udziałem pieszych. Rok póżniej, już tylko 38 razy, a w następnym 23. W 2011 odnotowano nieznanczny wzrost, do 28 wypadków z udziałem Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego, jak zwykło nazywać się pieszych. Natomiast w zeszłym roku, liczba tego typu wypadków spadła powtórnie do 23. Niestety, piesi nie tylko bywają ofiarami zdarzeń drogowych , ale też często sami do nich doprowadzają. Dane za 2012 rok wskazują na 14 takich przypadków.
Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 15.03 MB)