Wiadomości

Odprawa roczna w Komendzie Powiatowej Policji w Pszczynie

Data publikacji 21.02.2024

Policjanci z Pszczyny podsumowali rok 2023. W obecności samorządowców, służb mundurowych, kierownictwa pszczyńskiej komendy i pracowników cywilnych zostały zaprezentowane wyniki zeszłorocznej pracy. Naradzie przewodniczył Komendant Powiatowy Policji w Pszczynie insp. Grzegorz Bonalski.

Wczoraj w pszczyńskiej komendzie odbyła się narada podsumowująca pracę policjantów w 2023 roku. Wzięli w niej udział komendanci dwóch podległych komisariatów, naczelnicy poszczególnych pionów jednostki, kierownicy, przewodniczący NSZZP, pracownicy cywilni, przedstawiciele powiatu, wójtowie poszczególnych gmin, a także przedstawiciele służb mundurowych, tj. Straży Pożarnej i Straży Miejskiej.

Na początku narady Komendant Powiatowy Policji w Pszczynie inspektor Grzegorz Bonalski przedstawił podsumowania efektów ubiegłorocznej pracy policjantów. W 2023 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Pszczynie zostało przyjętych do służby 12 nowych funkcjonariuszy z naboru, 5 przeniosło się z innych jednostek, 16 przeszło na emeryturę, zaś 3 policjantów zmieniło miejsce służby i przeniosło się do innych jednostek. Stan etatowy na dzień 31 grudnia 2023 roku w pszczyńskim garnizonie wyniósł 194 policjantów, w tym 42 w komisariatach Policji w Miedźnej z/s w Woli oraz w Pawłowicach.

Mundurowi zatrzymali 252 osób na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa. Ujawnili 264 osób poszukiwanych. Podejmowano średnio około 41 interwencji dziennie. W ubiegłym roku na terenie powiatu pszczyńskiego doszło do 1144 zdarzeń drogowych, w tym do 60 wypadków. Policjanci zatrzymali 126 kierujących pod wpływem alkoholu.

W 2023 roku na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie podległym KPP w Pszczynie naniesiono 1400 zgłoszeń. 643 z nich zostało potwierdzonych, a 699 nie zostały potwierdzone. W 58 przypadkach zgłoszenia okazały się żartem lub pomyłką. Najczęściej wybieranymi kategoriami zgłoszeń było przekraczanie dopuszczalnej prędkości, nieprawidłowe parkowanie, niewłaściwa infrastruktura drogowa, oraz spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych.

W swoim przemówieniu insp. Grzegorz Bonalski podziękował za pracę wszystkim policjantom i pracownikom cywilnym, a także wszystkim zgromadzonym za zaangażowanie oraz wspólne działania na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu pszczyńskiego. Podkreślił, że współdziałanie tych wszystkich podmiotów jest podstawą nie tylko do prawidłowego funkcjonowania jednostki, ale również przyczynia się do tego, że powiat pszczyński jest bezpiecznym miejscem.

Szef pszczyńskiej jednostki Policji wskazał również zadania do realizacji w 2024 roku. W imieniu wszystkich przedstawicieli władz samorządowych głos zabrała Pani Barbara Bandoła - starosta powiatu pszczyńskiego, która w swoim przemówieniu dobrze oceniła pracę pszczyńskich policjantów, zwracając uwagę na aktywny i niezwykle ważny udział Policji w codziennym życiu lokalnego społeczeństwa. Ponadto, na koniec, przedstawiciele powiatu pszczyńskiego przekazali na ręce komendanta kolejny zapas odblaskowych opasek i zawieszek.

  • Zdjęcie przedstawia: dwóch umundurowanych policjantów podczas składania meldunku.
  • Zdjęcie przedstawia: wszystkich zgromadzonych podczas narady rocznej.
  • Zdjęcie przedstawia: umundurowanego policjanta przy stole.
  • Zdjęcie przedstawia: zgromadzonych uczestników podczas narady rocznej.
  • Zdjęcie przedstawia: umundurowanego policjanta podczas prowadzonej prezentacji. Mundurowy siedzi przy stole.
  • Zdjęcie przedstawia: uczestników odprawy podczas prezentacji.
  • Zdjęcie przedstawia: umundurowanego policjanta przy stole.
  • Zdjęcie przedstawia: kobietę i umundurowanego policjanta.
  • Zdjęcie przedstawia: odblaski.
Powrót na górę strony