Wiadomości

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Pszczynie

Data publikacji 26.01.2024

W najbliższą niedzielę odbędzie się 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Również pszczyńska Policja angażuje się w tę szczytną inicjatywę, dając wyraz solidarności i troski o wspólne dobro. W czasie tegorocznego finału WOŚP będzie można m.in. być świadkiem symulacji wypadku drogowego, zobaczyć wyposażenie policjanta prewencji, ruchu drogowego, a także uczestniczyć w warsztatach z technikiem kryminalistyki. Będzie to także okazja, aby też dowiedzieć się, jakie trzeba spełnić warunki, by wstąpić w nasze szeregi. Serdecznie zapraszamy!

W tym roku 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie dedykowany zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie zaplanowali włączyć się w organizację WOŚP, nie tylko finansowo wspierając zbiórkę, ale również biorąc czynny udział w licznych wydarzeniach towarzyszących finałowi.

Poza planowanym wystawieniem policyjnego stoiska podczas Finału WOŚP na pszczyńskim rynku, będzie także okazja być świadkiem symulacji wypadku drogowego. W akcji zobaczymy służby ratownicze, odbędzie się także pokaz sprzętu policyjnego i strażackiego, będzie można zobaczyć z bliska specjalistyczny radiowóz do obsługi wypadków drogowych, wyposażenie policjanta wydziału prewencji i ruchu drogowego.

Na wszystkich uczestników 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Pszczynie będzie czekał policyjny technik kryminalistyki, który wyjaśni, z jakich akcesoriów i sprzętów korzysta się przy zabezpieczaniu śladów. Ponadto dzieci będą mogły wykonać pamiątkowe odciski palców. Obecni na miejscu stróże prawa będą informować wszystkich zainteresowanych o strukturze funkcjonowania jednostki, możliwościach rozwoju zawodowego, jak również jakie trzeba spełnić warunki, by wstąpić w nasze szeregi. W tym wyjątkowym dniu na pszczyńskim rynku będzie można spotkać „Niebieski patrol". Policjanci wraz z policyjną maskotką, Sznupkiem, zadbają o bezpieczeństwo zarówno kwestujących, jak i uczestników Finału.

Życzymy wszystkim dobrej zabawy, wolontariuszom dużo wytrwałości, organizatorom hojności ofiarodawców, a nam samym jak najmniejszej ilości interwencji związanych z akcją.

Powrót na górę strony