Wiadomości

Pomagali zainstalować aplikację „Moja Komenda”

Data publikacji 27.02.2018

Tym razem policyjny profilaktyk wraz z dzielnicowymi gościli na spotkaniu nowo powstałego „Uniwersytetu Trzeciego Wieku” w Miedźnej. Wspólnie, omówili nowoczesne formy kontaktu z Policją. Nie obyło się też bez instruktażu podczas instalowania aplikacji „Moja Komenda”. Uczestnicy spotkania mogli sami wypróbować to narzędzie i przekonać się, jak bardzo ono ułatwia kontakt z ich dzielnicowymi.

Tego typu spotkania mieszkańców poszczególnych gmin z policjantami są doskonałą okazją do tego, aby porozmawiać o bezpieczeństwie i przekazać informacje na temat nowinek w Policji. Podejmowane na nich rozmowy umożliwiają natychmiastowe uzupełnienie analizowanego tematu o brakujące dane i wprowadzenie ewentualnych korekt. Przede wszystkim jednak, dają możliwość bezpośredniego kontaktu z policjantami w niezwykle twórczej i miłej atmosferze. W takich warunkach, dzielnicowemu z pewnością jest łatwiej dotrzeć do mieszkańców z nowymi propozycjami i przekonać ich do używania internetowych komunikatorów z Policją.

Właśnie do takich ostatnich sieciowych rozwiązań należy m.in. aplikacja „Moja Komenda”. To instalowane na smartfony urządzenie pozwala wyszukać konkretnego dzielnicowego np. po wpisaniu adresu zamieszkania lub jego imienia czy nazwiska. Co istotne, z wybranym z listy policjantem można połączyć się bezpośrednio z poziomu aplikacji. Ważne jest też to, że program działa w trybie offline, czyli do swojego działania nie potrzebuje dostępu do internetu. Ta aplikacja zawiera również bazę teleadresową wszystkich komend i komisariatów. Inne natomiast rozwiązania w komunikowaniu się społeczeństwa z Policją zapewnia Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Ta interaktywna mapa pozwala z kolei przekazać policji informacje o niebezpiecznych miejscach w okolicy i niepokojących zjawiskach.

Powrót na górę strony