Korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa możesz uratować ludzkie życie
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja dzięki, której ponad 1,1 mln ludzi podzieliło się z Policją swoimi spostrzeżeniami na temat zagrożeń występujących w miejscu ich zamieszkania, pracy, nauki czy wypoczynku. Każde naniesione na mapę zagrożenie zostało przez Policję zweryfikowane, co z pewnością przyczyniło się do wzrostu poczucia bezpieczeństwa obywateli.
Należy jednak pamiętać, że w katalogu dostępnych zagrożeń oprócz tych, które dotykają nas bezpośrednio, są również zagrożeniami, które mają, bądź mogą mieć wpływ na bezpieczeństwo innych osób. Wśród tych zagrożeń jest kategoria „Bezdomność”, która pozwala użytkownikom wskazywać miejsca przebywania osób bezdomnych, potrzebujących pomocy.
Szczególnie ważne jest przekazywanie Policji, straży miejskiej czy innym służbom informacji o takich osobach w obecnym momencie, kiedy to temperatura na zewnątrz znacząco spadła poniżej zera, a prognozy pogody na kolejne dni nie przynoszą nadziei na ocieplenie.
Powyższe informacje można przekazać dzwoniąc na numery alarmowe 112 lub 997, jak też z wykorzystaniem aplikacji Moja Komenda czy Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.
Wykorzystując Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa prosimy o skorzystanie z wszelkich dostępnych funkcjonalności, w tym szczególnie z możliwości dodania opisu, co ułatwi szybsze dotarcie policjantów do osób potrzebujących, a w konsekwencji być może uratuje komuś życie.
Policja apeluje o przekazywanie wszelkich informacji o osobach i miejscach ich pobytu, dla których niskie temperatury mogą stanowić zagrożenia zdrowia lub życia!
źródło: Policja.pl