Aktualności

Potrącenie małego dziecka - na szczęście tylko pozorowany wypadek !

Data publikacji 18.09.2020

Pszczyńscy policjanci aktywnie włączyli się w promocję akcji Road Safety Days ( Dni bezpieczeństwa ruchu drogowego). Akcja prowadzona jest w dniach 16 – 22 września 2020 r. we wszystkich europejskich krajach. Pszczyńska drogówka przy udziale innych służb ratunkowych pozorowała dziś wypadek drogowy z udziałem małoletniego rowerzysty.

Road Safety Days to działania Policji ruchu drogowego oraz innych podmiotów z obszaru bezpieczeństwa ruchu drogowego, ukierunkowane na dążenie do założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. Kluczem do osiągnięcia poprawy bezpieczeństwa na drogach w dużej mierze jest zmiana zachowań ich użytkowników. 
18 września 2020 r.  pszczyńscy policjanci wraz z Państwową Strażą Pożarną oraz Pogotowiem Ratunkowym, w Pszczynie na ul. Bielskiej,  upozorowali wypadek drogowy z udziałem małoletniego rowerzysty. Miejsce „ wypadku” zostało wygrodzone taśmą a policjanci prowadzili tam czynności procesowe.  Miejsce inscenizacji nie było przypadkowe. Ulica Bielska jest jednym z głównych ciągów komunikacyjnych miasta. Każdego dnia można zaobserwować tam wzmożony ruch pieszy i kołowy. Przy spowolnionym ruchu drogowym, każdy przejeżdżający miał okazję zobaczyć „ wypadek”.  A dziecięcy rowerek pod kołami samochodu działa na świadomość każdego człowieka i skłania do refleksji.
Policjanci zatrzymywali do kontroli przejeżdżające pojazdy, których kierujący popełniali wykroczenia. Tym razem żaden kierowca nie otrzymał mandatu, lecz każdy otrzymał lekcje… pierwszej pomocy. Każdy kierujący przeprowadzał resuscytację krążeniowo-oddechową na szkoleniowym fantomie. Wszystko oczywiście pod bacznym okiem strażaków i ratowników medycznych.
Działania te wzbudziły ciekawość przechodniów, którzy zatrzymywali się i aktywnie uczestniczyli w akcji. Każdy z nich otrzymał odblask, który, mamy nadzieję, przyczyni się do poprawy ich widoczności a co za tym idzie, bezpieczeństwa na drodze.
Dziękujemy za wsparcie i pomoc Starostwu Powiatowemu w Pszczynie oraz 112Tychy-Tyskie Służby Ratownicze.
Powrót na górę strony