Aktualności

Miasteczko Ruchu Drogowego na nowy rok szkolny

Data publikacji 04.09.2019

Początek roku szkolnego był świetną okazją, aby zaprezentować uczniom nowo powstałe Miasteczko Ruchu Drogowego. Znajdujący się na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 w Pszczynie plac dla rowerzystów ma służyć młodym adeptom ruchu drogowego. To jeden z projektów Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Wczoraj, burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol, zastępca naczelnika pszczyńskiej drogówki podkom. Krzysztof Szukalski oraz uczniowie mieli okazję przetestować nowy plac manewrowy.

Na otwarcie zaproszono również zastępcę burmistrza Barbarę Sopot-Zembok i przedstawicieli Straży Miejskiej. Naczelnik drogówki, jako specjalista z zakresu przepisów ruchu drogowego, opowiedział dzieciom o podstawowych zasadach na drodze oraz przestrzegł ich przed występującymi na niej zagrożeniami.

Nowo powstałe miasteczko to znakomite miejsce do tego, aby uczniowie mogli przygotować się do egzaminu na kartę rowerową.

-Z inwestycji będą korzystali nie tylko uczniowie, ale również mieszkańcy naszej gminy. Zadanie powstało z inicjatywy mieszkańców. Warto finansować podobne przedsięwzięcia. W takich miejscach dzieci uczą się bezpiecznej jazdy na rowerze. W konsekwencji przystąpią do egzaminu na kartę rowerową. Ona natomiast umożliwi im samodzielne poruszanie się w ruchu publicznym. Coraz więcej osób korzysta z jednośladu. Tym bardziej, że z każdym miesiącem powstają nowe odcinki ścieżek rowerowych - skomentował burmistrz Dariusz Skrobol.

Budowa Miasteczka Ruchu Drogowego na Osiedlu Powstańców Śląskich w Pszczynie kosztowała 156 460 zł. Inwestycję wykonała firma z Jankowic.

źródło: UM Pszczyna

  • foto: UM Pszczyna
  • foto: UM Pszczyna
  • foto: UM Pszczyna
Powrót na górę strony