Aktualności

"Ze Sznupkiem bezpieczni w drodze" w powiecie pszczyńskim

Data publikacji 18.12.2018

Pszczyńscy policjanci zaangażowali się w działania edukacyjne najmłodszych zaproponowane przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach i Centrum Rozwoju Lokalnego z Zawierciu. Założenie dzisiejszej akcji pn. "Ze Sznupkiem bezpieczni w drodze" przewiduje szeroko rozumianą tematykę bezpieczeństwa na drodze. W działania zaangażowani są śląscy policjanci, w szczególności dzielnicowi. O godz. 10.00 podjęto próbę ustanawiania rekordu Polski w jednoczesnym kolorowaniu wizerunku maskotki śląskiej Policji - Sznupka przez dzieci z przedszkoli oraz klas 1-3. W powiecie pszczyńskim powstało blisko 700 takich barwnych obrazków.

Akcja "Ze Sznupkiem bezpieczni w drodze" skierowana jest do placówek przedszkolnych oraz klas 1-3 szkół podstawowych. Jest ona niejako rozwinięciem na skalę wojewódzką akcji z 27 września br pn. "Bezpieczni po zmierzchu", która zorganizowana została na terenie powiatu zawierciańskiego przy współpracy policjantów z Centrum Rozwoju Lokalnego z siedzibą w Zawierciu. Ma ona na celu przybliżenie zagadnień bezpieczeństwa dzieci jako uczestników ruchu drogowego, kwestii związanych z używaniem odblasków, a także propagowanie bezpiecznych zachowań.

Początek akcji zaplanowano na wtorek o godzinie 10:00. Właśnie dzisiaj, 18 grudnia, dzieci otrzymały do pokolorowania obrazek formatu A4 z wizerunkiem policyjnej maskotki "Sznupka". Zgromadzone na salach gimnastycznych dzieci kolorowały obrazki i pozowały do wspólnego zdjęcia z pełnowymiarowym Sznupkiem. Po regulaminowym kwadransie, ukończone prace mogły zabrać do domu. Wizerunek policyjnej maskotki ma im przypominać, jak ważna jest rozwaga na drodze i przestrzeganie zasad ruchu drogowego.

Pszczyńscy policjanci gościli m.in. w szkole nr 1 w Pszczynie. Tam, zebrane w grupy przedszkolaki i uczniowie najmłodszych klas, tuż po wybiciu 10.00, przystąpili do rysowania niebieskiego pluszaka. Kolory kredek były różne, tak samo, jak różna bywa wyobraźnia maluchów. Chodzi jednak o to, żeby na drodze zawsze była spójna i przez to bezpieczna dla wszystkich uczestników ruchu.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 4.37 MB)

Powrót na górę strony